Буюк шоир ва мутафаккир, атоқли давлат ва жамоат арбоби Алишер Навоий таваллудининг 581 йиллиги муносабати билан, унинг бебаҳо ижодий-илмий меросини чуқур англаш ҳамда ўлмас асарларини тарғиб қилиш мақсадида Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агеннтлигининг давлат назорати департаментида, ходимлар ўртасида Навоийхонлик тадбири ўтказилди. Тадбирда Навоий ижодига мансуб бўлган ғазаллар ўзбек, рус ва инглиз тилларида ёдга олинди. … Read more
ПРОФИЛАКТИКА НАТИЖАЛАРИ ТАҲЛИЛ ҚИЛИНМОҚДА
Давлат назорати департаменти мутахассислари 2022 йил январ ойида ҳамжихатлилик рухида замонавий иш услублари – ахборот технологияларидан фойдаланган ҳолда қўйилган вазифаларни муваффақиятли адо этишди. Ўтган январ ойи даврида 956 та корхонада профилактика тадбирлари ўтказилди. Натижада 301 та корхона 510 та техник регламент ва стандартлар билан таъминланди. Шунингдек тадбиркорларга Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 2 июндаги ПФ-6240-сонли Фармони … Read more

An event dedicated to the 581st birthday of the great poet and thinker Alisher Navoi was held at the Department of State Control of Uzbek Agency for Technical Regulation. The agenda of the event included learning gazelles written by Alisher Navoi in Uzbek, Russian and English languages to understand his creative and scientific heritage and … Read more
THE RESULTS OF PREVENTION ARE BEING ANALYSED.
In January 2022, specialists of the State Control Department successfully completed the tasks set in the spirit of solidarity, using modern working methods – information technology. In January last year, preventive measures were taken at 956 enterprises. As a result, 301 enterprises were provided with 510 technical regulations and standards. As well as Decree of … Read more